poniedziałek, 28 lutego 2011

Infografiki pozwalają w prosty i atrakcyjny sposób zaprezentować nawet dość obszerne zestawy danych i zwizualizować skomplikowane zagadnienia. Zapraszamy do obejrzenia 10 ciekawych infografik ilustrujących rozmaite aspekty komunikacji mobilnej.

1. Co robimy online, kiedy korzystamy z mobilnego dostępu do Internetu? Infografikę na podstawie raportu Nielsen Mobile Media View z maja 2010 roku przygotowali ludzie z Yahoo! Insights.

 

2. Jak internet mobilny wpływa na kształt mediów społecznościowych?

Czy to dziwne, że chcemy być w kontakcie ze znajomymi bez względu na to, gdzie jesteśmy? Jeśli w ogóle można mówić o rewolucji związanej z social media, to polega ona chyba głównie na tym, że wirtualna komunikacja uniezależnia się od ograniczeń związanych ze stacjonarnym dostępem do internetu. (infografika)

 

3. Jak nastolatki korzystają ze swoich telefonów komórkowych?

Nastolatki to zazwyczaj awangarda uzytkowników nowych technologii, często decydująca o tym, co stanie się modne i zdobędzie popularność. Infografika przygotowana na bazie danych z Pew Internet Research (zwróćcie uwagę na ciekawe dane dotyczące kontroli rodzicielskiej i SMSowania w czasie prowadzenia samochodu). (infografika)

 

4. Era iPhone'a (2007-2010)

Opublikowana na Mashable infografika przedstawiająca najważniejsze etapy zdobywania rynku przez ten jeden z najpopularniejszych pomysłów Steave'a Jobsa. Pre-iPhone people lived in caves :) (infografika)

 

 

 

5. Pew Internet Research udostępnił niedawno wyniki badania dotyczącego gadżetów najbardziej popularnych wśród różnych generacji Amerykanów. Kto najczęściej korzysta z odtwarzaczy mp3, a kto czytników książek elektronicznych? (infografika)

 

6. Jak rozwija się internet mobilny? Jak ewoluować będzie relacja między liczbą użytkowników mobilnego i stacjonarnego internetu? (infografika)

 

 

 

7. Dziś robiąc zakupy w kilka sekund porównać możemy ceny w różnych sklepach i szybko skonsultować się ze znajomymi co do najlepszego wyboru. Jak jeszcze komunikacja mobilna wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych? Jakie formy komunikacji są tutaj najczęściej wykorzystywane? (infografika)

 

8. Czy przyszłość nauczania leży w mobilnej edukacji?
Czy pokolenie cyfrowych tubylców jest jeszcze w stanie wysiedzieć w szkole i uczyć się w ramach zwykłych zajęć? Czy bezpośredni i szybki dostęp do ogromnego zasobu informacji staje się wyzwaniem dla tradycyjnej edukacji? (infografika)

 

 

9. Jak bardzo uzależnieni jesteście od własnego telefonu komórkowego? Podobno 47 proc. nastolatków w Stanach stwierdziło, że bez SMSów ich towarzyskie relacje ległyby w gruzach.
(infografika)

 

 

 

10. Na koniec bardzo ciekawa infografika starająca się przedstawić komunikację mobilną w perspektywie innych masowych mediów. Jakie cechy komunikacji mobilnej sprawiają, że jest w stanie ona skutecznie rywalizować z tak podstawowymi kanałami komunikacji jakimi są druk czy telewizja? (infografika)

 

13:30, mobilnyinternet , Społeczeństwo
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 lutego 2011

Wielu fanów iPada zastanawiają się jak będzie wyglądał jego następca a media od kilku tygodni prześcigają się w domysłach.  Tymczasem jest już pierwsza recenzja iPada 2! Udało się to pewnemu Norwegowi, który jako pierwszy dotarł do tego urządzenia.

13:26, mobilnyinternet , Szorty
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 21 lutego 2011

Muzodajnia, czyli sklep z muzyką, została doładowana prawie dwoma milionami legalnych utworów.  Jest to efekt podpisania umowy z Warner Music. Co ciekawe cała konferencja prasowa jest na żywo transmitowana na stronę Muzodajni w serwisie Facebook.

12:27, mobilnyinternet
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 lutego 2011

OK Go to chyba jeden z niewielu zespołów, który wie, jak wykorzystać marketing wirusowy. Ich materiały zamieszczane na YouTube osiągają miliony wyświetleń nie tylko z powodu świetnej muzyki, ale także z powodu wideoklipów, które są czystą zabawą. Zaczęło się oczywiście od materiału z bieżniami treningowymi, które wykorzystali do odtańczenia utworu.
Potem były jeszcze zabawy, modnymi wciąż, wideopoklatkowymi ujęciami oraz nagrywana jednym ujęciem zabawa w "domino", która aktualnie ma w sumie ponad 30 milionów obejrzeń na YouTube.

Teraz postanowili zrobić coś większego i zaprosić do tego fanów oraz ich smartphony. Za pomocą aplikacji, która jest do pobrania na telefon, chcą abyśmy chodząc po mieście narysowali coś fajnego. Nie chodzi tutaj o pisanie na murach, ale o wykorzystanie GPSu do malowania (w czasie rzeczywistym) naszej trasy na mapie. Inauguracją zabawy była muzyczna parada w i napisanie "OK GO" na mapie Los Angeles.Oczywiście nie mogło się obyć bez marketingu. Sponsorem całej zabawy jest Range Rover, który docenił naturalną zdolność muzyków do tworzenia marketingu wirusowego i zaproponował im współpracę.

wtorek, 15 lutego 2011

Jeśli  macie kawalerkę a po nocach śnią się wam przygniatające książki lecące z półek to jest na to sposób. Japońskie rodziny na potęgę zaczęły oddać swoje księgozbiory do skanowania i przerabiania w pliki PDF. Teraz zaoszczędzają trochę przestrzeni trzymając książki na serwerze lub tablecie.  Pierwsza firma, które zaczęła się tym zajmować ma już 140 pracowników i 12000 klientów.

Partnerem bloga jest iPlusRaport z badania Mobilny internet 50+