wtorek, 26 kwietnia 2011

Firma Ericsson zaprezentowała dwa nowe moduły szerokopasmowe HSPA, dzięki którym użytkownicy na całym świecie będą mogli korzystać z połączonych z siecią kieszonkowych urządzeń do gier, odtwarzaczy multimedialnych, urządzeń nawigacyjnych i tabletów zapewniających szybką, mobilną transmisję danych. Dzisiejsze społeczeństwo jest częścią globalnej sieci, a nowe moduły pozwolą w każdym miejscu i czasie za pomocą dowolnego urządzenia połączyć się z Internetem.

Dwa nowe moduły Ericsson C5621gw i H5321gw są aż o 40% mniejsze, cieńsze i trzy razy szybsze od modułów stosowanych do tej pory. Pozwoli to wprowadzać na rynek bardziej zróżnicowane urządzenia sieciowe i zwiększy możliwości użytkowników — na przykład będą mogli szybciej pobierać filmy HD na tablety.

Mats Norin, wiceprezes działu mobilnych modułów szerokopasmowych w firmie Ericsson powiedział: „Wizja firmy Ericsson, zakłada, że każde urządzenie, które może być połączone z siecią, będzie połączone. Połączenie dowolnego urządzenia ręcznego przez szybką mobilną sieć szerokopasmową w każdym miejscu i czasie będzie tak łatwe jak używanie telefonu komórkowego”.

Ericsson pomaga w projektowaniu i opracowywaniu uniwersalnego rozwiązania umożliwiającego łącznie się urządzeń i współpracuje w tej dziedzinie z operatorami telefonii komórkowej. Najbardziej rozwinięty obecnie program prowadzi amerykański operator AT&T. Program o nazwie AT&T 3G Access przewiduje oferowanie producentom urządzeń elektronicznych powszechnego użytku nowej generacji i urządzeń do połączeń M2M wydajne moduły 3G po niższych cenach. W programie tym weźmie udział najnowszy moduł Ericssona C5621gw HSPA.
„Dzięki nowemu modułowi firmy Ericsson producenci sprzętu, w tym tabletów, dostaną kolejne ważne narzędzie, które pozwoli im tworzyć efektywne rozwiązania do mobilnych połączeń szerokopasmowych o przystępnych cenach. Nasz program 3G Access rozwija się i wspiera budowanie silnego ekosystemu urządzeń wbudowanych" - powiedział Glenn Lurie, prezes ds. nowych urządzeń, odsprzedaży i partnerstwa w dziale rynków urządzeń mobilnych i powszechnego użytku AT&T.

Nowe moduły Ericssona pozwalają pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s oraz wysyłać z szybkością do 5,76 Mb/s, czyli obsługują one standard HSPA+, który coraz popularniejszy staje się także w Polsce. Za jego pioniera na naszym rynku uważa się sieć Plus, która w kwietniu 2009 roku jako pierwsza zaprezentowała tę technologię. Ponadto w przypadku technologii wbudowanych lepsza jest wydajność anten i systemów, co poprawia jakość usług i zmniejsza pobór mocy. Wydłuży się czas pracy akumulatora i urządzenie będzie „zimniejsze”.
Zaprezentowane moduły pojawią się na rynku we wrześniu/październiku tego roku i będą mogły być wbudowane w zasadzie w dowolne urządzenie elektroniczne powszechnego użytku. Moduł C5621gw pozwala na ograniczenie zużycia energii aż o 30%. Obydwa moduły wykorzystują modem Thor M5730 firmy ST-Ericsson, który pracuje zarówno w sieciach WCDMA/HSPA+, jak i GSM/EDGE. Użytkownicy będą mogli korzystać z urządzeń z wbudowanymi modułami firmy Ericsson pod koniec 2011 roku.

czwartek, 21 kwietnia 2011

Najbardziej popularnym aparatem fotograficznym będzie za chwilę... telefon komórkowy a dokładnie iPhone 4. Tak wynika z największego serwisu do dzielenia się zdjęciami Flickr.com. Do tej pory na pierwszym miejscu był Nikon D90 ale z niego nie da się dzwonić ani bezpośrednio wrzucać fotografii do sieci. Codziennie około 4 tysięcy internautów udostępnia zdjęcia zrobione smartfonem Apple'a a jest już ich w sumie 5,8 miliona.

W tym samym czasie ilość zdjęć wykonanych przez "tradycyjne" aparaty kompaktów leci na łeb na szyję. W zasadzie nie powinno to dziwić ponieważ łatwość dzielenia się zdjęciami z telefonu jest o wiele większa a w dodatku jakość jest już na poziomie zadowalającym większość pstrykających.


W ostatnim tygodniu także umarła kieszonkowa kamera wideo o wdzięcznej nazwie Flip. Główny powód był taki sam jak przy aparatach. Nagrywać mażemy już  telefonem i tylko kwestią miesięcy jest jakość HD w nawet najprostszych modelach.


Wygląda na to, że teraz możemy mieć  wszystko w jednym urządzeniu. Jakość, która satysfakcjonuje przeciętnego użytkownika jest już do zamknięcia w małym pudełku. Urządzenia specjalnie stworzone do jednej dziedziny będą produkowane dla zaangażowanych hobbystów i profesjonalistów. A już za chwlilę będziemy także płacić telefonem. Wszystko w jednym pudełku.

12:08, mobilnyinternet
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 kwietnia 2011

Wielkanoc tuż, tuż, więc czas rozbić kilka jajek. Jeśli lubicie grę, która bije rekordy mobilnej popularności, to na pewno zainteresuje was Angry Birds Seasons: Easter! Wersja na iPhone kosztuje 99 centów, na iPad $1.99 w właściciele Androida pograją sobie za darmo ale z reklamami.

13:50, mobilnyinternet , Szorty
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Dość ciekawą perspektywę spojrzenia na wykorzystanie mobilnego dostępu do informacji proponuje jeden z ostatnich raportów przygotowanych przez Pew Internet Research. Oprócz wiadomości z wielkiego świata polityki, rozrywki, sportu interesują nas informacje dotyczące miejsca i społeczności, w której żyjemy. Remont ulicy, ogłoszenie o otwarciu nowej restauracji czy dane dotyczące możliwości korzystania z lokalnego ośrodka sportu są ostatecznie nie mniej ważne niż zmiana na stanowisku premiera czy przegrana narodowej reprezentacji.

W raporcie nie znajdziemy co prawda wyraźnej definicji tego, co jest a co nie jest lokalną informacją (sama kategoria lokalności może być przecież dość szeroka i obejmować równie dobrze dzielnicę miasta jak i cały region). Autorzy proponują jednak kilka typów tego typu danych, dotyczące m.in. pogody, klubów, restauracji i firm, wyników sportowych lokalnych drużyn czy informacji o korkach:Ponad 1/3 badanych korzystająca z mobilnego dostępu do informacji lokalnych jest przekonana o potencjalnej sile swojego wpływu na lokalną społeczność. Czy jednak narzędzia mobilne umożliwiają lepszą integrację z lokalną społecznością? To dość odważna teza i w cytowanym tu raporcie nie znajdziemy argumentów na jej poparcie.

W raporcie przejrzeć można też wiele ciekawych danych dotyczących sytuacji lokalnej prasy. Aż 74 proc. badanych nie akceptuje konieczności płacenia za dostęp do mobilnych wersji wydawanych lokalnie gazet. Dla 39 proc. respondentów także upadek lokalnej prasy nie miałby większego znaczenia (przeciwnie ocenia tę perspektywę 28 proc. badanych). Czy mobilne wersje wydawanych lokalnie gazet mają jakiekolwiek szanse na stanie się prawdziwą alternatywą dla wydań drukowanych?Przy tym temacie warto zastanowić się nad jeszcze jednym zjawiskiem: czy to nie jest przypadkiem tak, że wykształca się już alternatywny system obiegu informacji lokalnych? Nie ma charakteru instytucjonalnego i oparty jest na sieci połączeń w ramach społeczności internetowych (choćby tak popularnych w Polsce osiedlowych for dyskusyjnych).

czwartek, 14 kwietnia 2011

Wideo poniżej to w zasadzie nie jest reklama. To przejaw ludzkiej kreatywności, dokładności i ciężkiej pracy. Usiądźcie wygodnie i odprężcie się.

Sakura 森の木琴 - The best bloopers are a click away

 

14:27, mobilnyinternet , Szorty
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 41
Partnerem bloga jest iPlusRaport z badania Mobilny internet 50+