Blog > Komentarze do wpisu

Telefon będzie do wszystkiego

Najbardziej popularnym aparatem fotograficznym będzie za chwilę... telefon komórkowy a dokładnie iPhone 4. Tak wynika z największego serwisu do dzielenia się zdjęciami Flickr.com. Do tej pory na pierwszym miejscu był Nikon D90 ale z niego nie da się dzwonić ani bezpośrednio wrzucać fotografii do sieci. Codziennie około 4 tysięcy internautów udostępnia zdjęcia zrobione smartfonem Apple'a a jest już ich w sumie 5,8 miliona.

W tym samym czasie ilość zdjęć wykonanych przez "tradycyjne" aparaty kompaktów leci na łeb na szyję. W zasadzie nie powinno to dziwić ponieważ łatwość dzielenia się zdjęciami z telefonu jest o wiele większa a w dodatku jakość jest już na poziomie zadowalającym większość pstrykających.


W ostatnim tygodniu także umarła kieszonkowa kamera wideo o wdzięcznej nazwie Flip. Główny powód był taki sam jak przy aparatach. Nagrywać mażemy już  telefonem i tylko kwestią miesięcy jest jakość HD w nawet najprostszych modelach.


Wygląda na to, że teraz możemy mieć  wszystko w jednym urządzeniu. Jakość, która satysfakcjonuje przeciętnego użytkownika jest już do zamknięcia w małym pudełku. Urządzenia specjalnie stworzone do jednej dziedziny będą produkowane dla zaangażowanych hobbystów i profesjonalistów. A już za chwlilę będziemy także płacić telefonem. Wszystko w jednym pudełku.

czwartek, 21 kwietnia 2011, mobilnyinternet

Polecane wpisy

  • Mobilne wiadomości z dzielnicy

    Dość ciekawą perspektywę spojrzenia na wykorzystanie mobilnego dostępu do informacji proponuje jeden z ostatnich raportów przygotowanych przez Pew Internet Rese

  • Relaks i kreacja

    Wideo poniżej to w zasadzie nie jest reklama. To przejaw ludzkiej kreatywności, dokładności i ciężkiej pracy. Usiądźcie wygodnie i odprężcie się. Sakura 森

  • Ewolucja komórki

    W telefonach komórkowych wiele się zmieniło w niewielkim czasie. Kiedyś duże, potem jak najmniejsze a dzisiaj ponownie całkiem spore. Ale to nie jedyna zmiana.

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Partnerem bloga jest iPlusRaport z badania Mobilny internet 50+