Blog > Komentarze do wpisu

Mobilne moduły szerokopasmowe wspierają edukację i rozrywkę

Firma Ericsson zaprezentowała dwa nowe moduły szerokopasmowe HSPA, dzięki którym użytkownicy na całym świecie będą mogli korzystać z połączonych z siecią kieszonkowych urządzeń do gier, odtwarzaczy multimedialnych, urządzeń nawigacyjnych i tabletów zapewniających szybką, mobilną transmisję danych. Dzisiejsze społeczeństwo jest częścią globalnej sieci, a nowe moduły pozwolą w każdym miejscu i czasie za pomocą dowolnego urządzenia połączyć się z Internetem.

Dwa nowe moduły Ericsson C5621gw i H5321gw są aż o 40% mniejsze, cieńsze i trzy razy szybsze od modułów stosowanych do tej pory. Pozwoli to wprowadzać na rynek bardziej zróżnicowane urządzenia sieciowe i zwiększy możliwości użytkowników — na przykład będą mogli szybciej pobierać filmy HD na tablety.

Mats Norin, wiceprezes działu mobilnych modułów szerokopasmowych w firmie Ericsson powiedział: „Wizja firmy Ericsson, zakłada, że każde urządzenie, które może być połączone z siecią, będzie połączone. Połączenie dowolnego urządzenia ręcznego przez szybką mobilną sieć szerokopasmową w każdym miejscu i czasie będzie tak łatwe jak używanie telefonu komórkowego”.

Ericsson pomaga w projektowaniu i opracowywaniu uniwersalnego rozwiązania umożliwiającego łącznie się urządzeń i współpracuje w tej dziedzinie z operatorami telefonii komórkowej. Najbardziej rozwinięty obecnie program prowadzi amerykański operator AT&T. Program o nazwie AT&T 3G Access przewiduje oferowanie producentom urządzeń elektronicznych powszechnego użytku nowej generacji i urządzeń do połączeń M2M wydajne moduły 3G po niższych cenach. W programie tym weźmie udział najnowszy moduł Ericssona C5621gw HSPA.
„Dzięki nowemu modułowi firmy Ericsson producenci sprzętu, w tym tabletów, dostaną kolejne ważne narzędzie, które pozwoli im tworzyć efektywne rozwiązania do mobilnych połączeń szerokopasmowych o przystępnych cenach. Nasz program 3G Access rozwija się i wspiera budowanie silnego ekosystemu urządzeń wbudowanych" - powiedział Glenn Lurie, prezes ds. nowych urządzeń, odsprzedaży i partnerstwa w dziale rynków urządzeń mobilnych i powszechnego użytku AT&T.

Nowe moduły Ericssona pozwalają pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s oraz wysyłać z szybkością do 5,76 Mb/s, czyli obsługują one standard HSPA+, który coraz popularniejszy staje się także w Polsce. Za jego pioniera na naszym rynku uważa się sieć Plus, która w kwietniu 2009 roku jako pierwsza zaprezentowała tę technologię. Ponadto w przypadku technologii wbudowanych lepsza jest wydajność anten i systemów, co poprawia jakość usług i zmniejsza pobór mocy. Wydłuży się czas pracy akumulatora i urządzenie będzie „zimniejsze”.
Zaprezentowane moduły pojawią się na rynku we wrześniu/październiku tego roku i będą mogły być wbudowane w zasadzie w dowolne urządzenie elektroniczne powszechnego użytku. Moduł C5621gw pozwala na ograniczenie zużycia energii aż o 30%. Obydwa moduły wykorzystują modem Thor M5730 firmy ST-Ericsson, który pracuje zarówno w sieciach WCDMA/HSPA+, jak i GSM/EDGE. Użytkownicy będą mogli korzystać z urządzeń z wbudowanymi modułami firmy Ericsson pod koniec 2011 roku.

wtorek, 26 kwietnia 2011, mobilnyinternet

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
emibig
2012/12/31 23:06:24
Napiszcie cos o klonowaniu IMEI
-
2013/03/21 12:31:56
A będzie można zainstalować program do rozliczania pitów? :P Jakbym mogła to zrobić mobilnie byłoby już w ogóle super xD
-
2014/01/08 16:02:34
Niech no wspierają pity online i będzie gites manianes.
Partnerem bloga jest iPlusRaport z badania Mobilny internet 50+