Blog > Komentarze do wpisu

Mobilne aplikacje od NASA

Patrzenie w gwiazdy dla każdego ma inny sens. Jedni oglądają je dla zwykłej przyjemności, podziwiając ciemne nocne niebo, inni badają je przy pomocy skomplikowanych urządzeń, jeszcze inni przypominają sobie o nim w chwilach kłopotów lub zwątpienia, kiedy przydaje się taka daleka perspektywa.

A gdyby tak zamknąć rozgwieżdżone niebo w kieszeni? Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przygotowała dla użytkowników urządzeń mobilnych kilka interesujących aplikacji.

Na przykład Space Images to dostępna dla iPhone'a aplikacja pozwalająca na oglądanie fotografii kosmosu, gromadzonych w ramach licznych misji organizowanych przez NASA. Znaleźć w niej można fantastyczne materiały z dwóch marsjańskich łazików wystrzelonych w 2003 roku na Czerwoną Planetę w ramach projektu MER.

Każdy użytkownik iPhone'a może też wybrać się w wirtualną wycieczkę na Księżyc. Aplikacja Lunar Electric Rover Simulator to prosty symulator księżycowego łazika.

Wszystkie aplikacje przygotowane przez NASA przeglądać można pod adresem http://www.nasa.gov/connect/apps.html

Ponieważ nie wszystkim odpowiada bierne przeglądanie udostępnionych już fotografii kosmosu, można na własną rękę zacząć podglądać tę niewiarygodną i tajemniczą przestrzeń. Przydać się mogą aplikacje takie jak AstroNavigator (dla systemu Windows Mobile), która generuje mapę nieba w oparciu o naszą lokalizację.

poniedziałek, 11 kwietnia 2011, mobilnyinternet

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/11/22 16:12:52
KRYTYKA CHOLERYKA | Ocena treści: 9/10
Uzasadnienie: Wspaniała wiadomość, choć dla wielu niedoszłych kosmonautów może skończy się rozwodem. Wkrótce w TV pojawią się reality show: Desperate Housewives vs. AstroNavigator. Ci którzy życie realizują przy pomocy sieci nie ważne czy chodzi o rozliczenie pit przez Internet czy o trzydniówkę z Worldcraftem, wiedzą o czym piszę.
Partnerem bloga jest iPlusRaport z badania Mobilny internet 50+