Blog > Komentarze do wpisu

Mobilna mama - bardzo zapracowana ;)

W konkursie „Mama mobilna i przedsiębiorcza” na najciekawszy projekt działalności zarobkowej, hobbystycznej lub charytatywnej dla młodej mamy, który iPlus organizował wspólnie z portalem eDziecko jedną z nagrodzonych prac został portal www.zawodmama.pl. Prezentujemy wywiad z Natalią Michałek twórczynią projektu.

zawodmama

 

iPlus: Na czym polega idea serwisu zawodmama.pl?

Natalia Michałek: Serwis przeznaczony jest dla mam na urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym, które chcą łączyć wychowywanie dziecka z pracą – np. w domu. W serwisie mamy mogą umieszczać swoje profile a pracodawcy ogłoszenia o dostępnej pracy dla mam.

Swoją działalnością chcę promować możliwość pracy na urlopie macierzyńskim i wychowawczym. Pragnę przełamać stereotyp „Matki Polki”, czyli osoby, która postrzegana jest jako spełniająca się jedynie w kuchni, „przy garach”. Przekonam też pracodawców o wartości pracowników – mam. Chcę dotrzeć do kobiet, którym wydaje się, że nie potrafią połączyć pracy zawodowej z „zawodem” mamy, mają słabą wiarę w siebie, we własne umiejętności i możliwości.

 

iPlus: Jak powstał serwis?

Natalia Michałek: Pomysł na portal wziął się z życia... w styczniu br. po skończonym urlopie macierzyńskim stanęłam przed jedną z najtrudniejszych decyzji w moim życiu - czy wrócić do pracy, czy poświęcić się rodzinie? Sytuacja życiowa zmusiła mnie do podjęcia pracy zawodowej po okresie macierzyństwa. Fakt ten tak bardzo mnie rozżalił, iż postanowiłam poczynić pewne kroki, aby pogodzić bycie pełnoetatową mamą z pracą (możliwością zarobienia pieniędzy). Doświadczenie zdobyte podczas studiów informatycznych, jak również w czasie pracy zawodowej, pozwoliły mi założyć portal internetowy.

Od lutego w każdej wolnej chwili tworzyłam swój pierwszy serwis, który 26 maja 2010 miał swoją premierę w Internecie. Z racji tego, że moje rozżalenie, a także smutek z powodu rozłąki z rocznym dzieckiem były ogromne, postanowiłam pomóc innym mamom będącym w sytuacji podobnej do mojej. Portal zawodmama.pl, który stworzyłam jest dla mam będących na urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym, które wychowanie dzieci chcą łączyć z pracą np. w domu.


iPlus: Co teraz dzieje się na zawodmama.pl?

Natalia Michałek: Z każdym dniem strona www.zawodmama.pl zdobywa coraz większą popularność, rośnie liczba użytkowników, wystawionych profili oraz „fanów” na Facebook'u. Współpraca z portalami pracuj.pl oraz otopraca.pl zaoowocowała całym mnóstwem ogłoszeń, które są wybierane po słowach kluczowych tj. „elastyczne godziny pracy”, „telepraca” lub „praca w domu”, adekwatnych do tematyki portalu oraz idei, którą z sobą niesie.

 

/jd/

czwartek, 07 października 2010, mobilnyinternet
Tagi: zawodmama

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Partnerem bloga jest iPlusRaport z badania Mobilny internet 50+