Blog > Komentarze do wpisu

Zaproszenie na debatę w Lookr.tv

I DEBATA NA TEMAT WPŁYWU INTERNETU MOBILNEGO NA ŻYCIE POLAKÓW

 

iPlus zaprasza na I debatę dotyczącą wpływu internetu mobilnego na jakość życia Polaków. Debata odbędzie się w środę, 17 marca o godzinie 19.00 i będzie transmitowana na żywo w telewizji internetowej Lookr.tv.

 

Debata poświęcona jest wynikom badania „Mobilność 2010 – raport o wpływie internetu mobilnego na jakość życia Polaków”, który zostanie niebawem opublikowany przez iPlusa. iPlus to mobilny dostęp do Internetu w sieci Plus. Wyznaczanie nowych trendów i dogłębna analiza zachowań społecznych powstających pod wpływem technologii mobilnych są wpisane w działania tej marki. Stąd zaangażowanie iPlusa w projekt badania. Zostało ono przeprowadzone w grudniu 2009 (główna jakościowa i ilościowa część badania) i w lutym 2010 roku (część eksperymentalna). W raporcie z badania poruszane są takie kwestie jak sposoby korzystania z internetu mobilnego, związek internetu mobilnego z social media, samoocena osób korzystających z internetu mobilnego, generacja cyfrowych tubylców oraz podział użytkowników Sieci na Miłośników, Obytych i Biernych.

Publikacji badania towarzyszyć będzie cykl debat poświęconych mobilności i przemianom społecznym, w których udział wezmą socjologowie, kulturoznawcy, psychologowie, twórcy środowiska internetowego oraz znane osoby ze świata mediów.

Pierwsza debata dotyczyć będzie badania ogólnie, kolejne – m.in. roli kobiet w oswajaniu technologii mobilnych, wpływu mobilności na życie studnetów, roli internetu mobilnego w tworzeniu wizerunku osób publicznych.

W debacie otwierającej udział wezmą: twórca badania iPlusa, Krzysztof Krejtz z Instytutu Społecznej Psychologii Internetu i Komunikacji SWPS, Mateusz Halawa z Instytutu Kultury i Komunikowania SWPS oraz znany bloger, Maciej Budzich z Mediafun.pl.

Więcej na temat badania, całości projektu „Mobilność 2010” oraz społecznych aspektów technologii mobilnych można przeczytać na naszym blogu. Zapraszamy również do dyskusji na stronie facebook.com/mobilnyinternet, na Blipie (mobilnyinternet.blip.pl) oraz na czacie podczas transmisji live w Lookr.tv. Materiały video na temat mobilnego internetu można zobaczyć na mobilnyinternet.lookr.tv.

wtorek, 16 marca 2010, mobilnyinternet

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: rad, *.chello.pl
2010/03/27 15:32:36
Zapraszam do rejestracji 123konkurs.pl/pl/partnersprogram/16238.html
Partnerem bloga jest iPlusRaport z badania Mobilny internet 50+